Blog

Hayata Yetiştiriyoruz: Solucan Gübresi

Solucan Gübresi Kullanım Alanları

Uzun yılllardır çalıştınız. Babanızdan miras kalmadı size o bahçe. Yıllarca ter döktünüz ve en sonunda kendinize emekli olduğunuzda küçük bir bahçe aldınız. Bahçeyi aldınız ama ne yapacağınıza dair hiçbir bilginiz yok. Çevrenize sürekli soruyorsunuz. Biber mi eksem? Yoksa her şeyi bırakıp meyve fidanı mı eksem? Sürekli kafanızda dolaşan yüzlerce fikir. Zamanınız var evet. Sonuçta emekli oldunuz. Ama naktiniz çok yok. Doğal olarak bu da zamanı boşa harcamak demek. Yani düşünsenize topraktan, verimlilikten hiç anlamayan birisiniz. Ama illaki doğal hata geçmek istiyorsunuz. Sloganımız neydi? Hayatı yetiştiriyoruz. Evet doğru duydunuz. Aslında temel şeyleri bilmeniz toprağını olduğundan daha verimli kılacak ve belki de bu işten ekonomik anlamda faydalanmanızı sağlayacaktır. Girişimizi yaptığımıza göre solucan gübresi konumuza dönelim.

Solucan gübresi katkısız ve doğaldır. Toprağınıza hiçbir zararı olmaz.
Solucan gübresi kullanımı ürün verimliliğinizi 2 katı arttırır.

Solucan Gübresi Toprağınızı Verimli Kılar

Ne yetiştirirseniz yetiştirin organik ve doğal bir solucan gübresi aldığınızda içerdiği hümik asitle topraktaki organik madde oranı artar. Size organik doğal gübre diye satışa sunulan tüm ürünlerdeki organik madde miktarı en fazla %40 lara kadar çıkabilecekken ilpasol ürünlerinde bu oran yaklaşık %70 ‘e kadar çıkabilir. Bunun sonucunda ürün verimliğiniz %200’e kadar ulaşabilmektedir. Ancak unutmamalısınız ki nasıl ki her araba belli bir kilometrede bakıma muhtaçsa bahçeniz, tarlanız ya da artık adını siz koyun ne üretiyorsanız bakıma ve doğru kullanmaya ihtiyaç vardır. Yani bir kere kullan ve bırak yöntemi size güzellikleri maalesef getirmez. Aksine verimlilik dediğimiz şey standizasyonu sağlarsanız olur. Ne yetiştiriyorsanız yetiştirin uzun süre kullanımlarda ortaya çıkan ürünün rengi, tadı kokusu bile sizi etkileyecektir. Toprağa en ufak bir zararı olmadığı gibi bitkiniz hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Aslında vücut için nasıl hasta olduğunuzda antibiyotik tüketiyor ve bir an önce ayağa kalkıyorsanız toprağınızın içinde solucan gübresi aynı etkiyi yapar.

Geçmişin İzlerini Sebze ve Meyvelerinizde Göreceksiniz

İllaki duymuşsunuzdur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Evet bu çok doğru. Eskiden köylü pazarından aldığınız o domatesleri artık çok zor bulursunuz. Eskiden yediğiniz biberleri çok özlersiniz. Bunun sebebi ağzımızdan giren her şeye yüzlerce bilinmeyen ilaç vb. maddeler eklendiğinden dolayıdır. Bu maddeler toprağı mahvedip ürününüzü bozar. Ancak solucan gübresi size geçmişte yediğiniz katkısız domates ve biberleri geri getirir. Bize en çok gelen sorulardan biri zamandan tasarrıf sağlıyor mu? Yani ben erken hasat yapabilir miyim? Evet ürünlerimiz yaklaşık 20 güne varan erken hasat almanızı sağlar. Üstelik bitkileri dondan ve kuraklıktan korur. Ne demiştik en başta bu bir antibiyotik Doğa size durduk yere mucize sunmaz. Onu siz aramalı ve bulmalısınız. Ancak bunun için ne yaptığınızı bilmeniz gerekir.

Evindeki Güzellik

Saksıda minik bir bitkiniz var. İnanın bize onun da canı var. Nasıl ki bizler suya muhtaçsak o da bakıma muhtaçtır. Bakımdan kastımız sadece toprağının değiştirilmesi ya da budanması değil. Doğal takviyeler yapmalısınız. Sadece büyük ve dev tarlalar için değil. Bizler İlpasol olarak en küçük bitkiden en büyüğüne kadar her ürüne özel destek sağlıyoruz. Kafanıza takılan her durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
× Whatsaptan Yaz